ORGANLARI UMUT OLACAK
İnegöl’de beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Rus uyruklu yaşlı kadının bazı organları, Bursa`da 3 hastaya umut olacak.
Tarih: 17.3.2015 09:11:08

İnegöl Devlet Hastanesi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen Rus uyruklu L.M.`nin böbrekleri ile karaciğeri geçtiğimiz gece gerçekleştirilen yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

 HASTALAR ORGANLARI BEKLİYORLAR

Başarılı bir operasyonla alınan karaciğer ile 1 böbreğin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan 2 hastaya diğer böbreğin de Acıbadem Hastanesi’nde yatan başka bir hastaya nakledileceği öğrenildi.

 İnegöl Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyona, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Halit Ziya Dündar, ekibi, U.Ü. Tıp Fakültesi Organ Nakli Koordinatörü Ersin Elgin, Acıbadem Bursa Hastanesi`nden Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Denizyolu, ekibi ve İnegöl Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sevda Durmuş katıldı.

 

HBR: Onurhan BAYRAKTARKaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
NAYLON POŞET SAĞLIĞA ZARARLI
NAYLON POŞET SAĞLIĞA ZARARLI
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Naylon poşet hem sağlığımızı, hem de ekosistemi olumsuz yönde tehdit ediyor. naylon poşet kullanımının azaltılması gerekiyor.”dedi.
Rekor muayene
Rekor muayene
10 günlük Kurban Bayramı tatilinde 16 bin 671 hasta tedavi eden İnegöl Devlet Hastanesi, bu rakamla Bursa´da bayramı en yoğun geçiren 2. hastane oldu
Anneler memnun kaldı
Anneler memnun kaldı
Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan "Anne Oteli" uygulamasından İnegöl Devlet Hastanesi´nde 1628 anneye 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verildi.
3+3´e Kapalıyız
3+3´e Kapalıyız
Sağlık-Sen Bursa İl Başkan Yardımcı Hüseyin Aydın, 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu´nun sunduğu 2018 için 3+3, 2019 için 3+3´lük teklife kapalı olduklarını belirterek; “İleri giden Türkiye´nin, geri giden memurları olmak istemiyoruz” dedi.
“Mevzuatları belirleyen hastaneyiz”
“Mevzuatları belirleyen hastaneyiz”
İnegöl Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen, İnegöl Devlet Hastanesinin artık mevzuata uyan değil, mevzuatları belirleyen hastane olduğunu söyledi.
ADSM´de Kesintisiz Hizmet
ADSM´de Kesintisiz Hizmet
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kesintisiz hizmet sunumu açısından mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Haftasonu ve bayramlar da dâhil olmak üzere 24 saat boyunca halka hizmet verileceği ifade edildi.
73 Bin Kişi Tedavi Oldu
73 Bin Kişi Tedavi Oldu
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, geride kalan 6 aylık süre içerisinde 73 bir kişiye poliklinik hizmeti sundu.
Talepler Ambulansla Gönderildi
Talepler Ambulansla Gönderildi
Sağlık-Sen Bursa Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, 1 Ağustos´ta başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde, sağlık çalışanlarının taleplerini içeren dosyanın ambulansla bakanlığa gönderildiğini söyledi.
“Sağlıklı Dişler Engelsiz Gülüşler”
“Sağlıklı Dişler Engelsiz Gülüşler”
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde geliştirilen “Sağlıklı Dişler Engelsiz Gülüşler” projesi çalışmaları sürüyor.
KBRN Ünitesi Hizmete Girdi
KBRN Ünitesi Hizmete Girdi
İnegöl Devlet Hastanesi´nde yeni açılan ve personel eğitimleri tamamlanan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer Tehdit) Ünitesi hizmete girdi.
Ambulansın Gölgesinde Tedavi
Ambulansın Gölgesinde Tedavi
Deydinler yolu üzerinde otomobil ile motosiklet çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahale olay yerine gelen Ambulansın gölgesinde gerçekleştirildi.
ACİL SERVİS BOŞ KALDI
ACİL SERVİS BOŞ KALDI
İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis, Ramazan ayında boş kaldı. Hastaneye başvuran hasta sayısında yüzde 17 oranında azalma yaşandı.
DOKTOR´A ŞİDDETE 16 AY
DOKTOR´A ŞİDDETE 16 AY
Bursa´da Aile Hekimi 48 yaşındaki Dr. Gökhan Erdem´e hakaret edip dövdüğü öne sürülen 40 yaşındaki Muzaffer Gürsoy´a hakaret ve yaralama suçlarından toplam 16 ay hapis cezası verildi.
Devlet Hastanesine Yeni Ünite
Devlet Hastanesine Yeni Ünite
Anne dostu, bebek dostu ve yalın hastane gibi unvanları kazanarak Türkiye´de adından sıkça söz ettiren İnegöl Devlet Hastanesi, yeni bir üniteye kavuşarak kapsamını genişletti.
ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ
ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ
Ortodonti Uzmanı Dr. Nazlı Nalcı, Ortodonti´nin önemi ve zamanında müdahale edilmemesi sonucu yaşanabilecek diş ve çeneyle ilgili problemlerin kişilerin hayatını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
İnegöl Tek Yürek
İnegöl Tek Yürek
İlçe halkı, Orhangazi ilçesinde yaşam mücadelesi veren 5 yaşındaki lösemi hastası Ela Giden Taşçı için donör oldular.
Ağız ve diş sağlığına dikkat
Ağız ve diş sağlığına dikkat
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Yardımcısı Hasan Güleryüz, Ramazan ayı boyunca ağız, diş ve genel sağlığın korunması açısından yapılması gerekenler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Minik Ela İçin Yardım Çağrısı
Minik Ela İçin Yardım Çağrısı
İnegöl´de yaşam savaşı veren 5 yaşındaki lösemi hastası Ela´ya uygun iliğin bulunması için 7-9 Haziran tarihleri arasında kan bağışı ve kök hücre numune testi yapılacak.
Diş Hastanesi´nin Hizmet Ağı Genişliyor
Diş Hastanesi´nin Hizmet Ağı Genişliyor
Bölge hastanesi olma yolunda ilerleyen İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi´nin 5 üniti de Yenişehir´de hizmete açıldı. İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı artık Yenişehir´de Bölge hastanesi olma yolunda ilerleyen İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi´nin 5 üniti de Yenişehir´de hizmete açıldı. İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı artık Yenişehir´de açılan 5 ünit ile birlikte hizmet ağını genişletti. açılan 5 ünit ile birlikte hizmet ağını genişletti.
Hemşirelerimize Sahip Çıkalım
Hemşirelerimize Sahip Çıkalım
Genel Sağlık İş Sendikası İnegöl Temsilcisi Gönül Düşmez, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında; “Gece gündüz demeden 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın sağlığına şifa olmaya çalışan hemşirelerimize ne yazık ki halkımız da gerektiği kadar sahip çıkmamaktadır” diyerek sitemde bulundu.
Hastane Doldu Taştı
Hastane Doldu Taştı
İnegöllüler, 2017 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında hastaneye akın ettiler. Açıklanan rakamlara göre son 3 ayda Devlet Hastanesine 272 bin 344 hasta başvurdu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Röportaj Tüm Roportajlar