ORGANLARI UMUT OLACAK
İnegöl’de beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Rus uyruklu yaşlı kadının bazı organları, Bursa`da 3 hastaya umut olacak.
Tarih: 17.3.2015 09:11:08

İnegöl Devlet Hastanesi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen Rus uyruklu L.M.`nin böbrekleri ile karaciğeri geçtiğimiz gece gerçekleştirilen yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

 HASTALAR ORGANLARI BEKLİYORLAR

Başarılı bir operasyonla alınan karaciğer ile 1 böbreğin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan 2 hastaya diğer böbreğin de Acıbadem Hastanesi’nde yatan başka bir hastaya nakledileceği öğrenildi.

 İnegöl Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyona, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Halit Ziya Dündar, ekibi, U.Ü. Tıp Fakültesi Organ Nakli Koordinatörü Ersin Elgin, Acıbadem Bursa Hastanesi`nden Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Denizyolu, ekibi ve İnegöl Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sevda Durmuş katıldı.

 

HBR: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kan Bağış Kampanyasına Davet
Kan Bağış Kampanyasına Davet
Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şube Başkanı Gündoğdu Arıyürek, 29 Mayıs´ta başlayan Kan Bağışı Kampanyasının 1 Haziran 2018 Cuma günü (bugün) sona ereceğini belirterek Kan Bağışı Kampanyasına İnegöl halkını davet etti.
Uzmanlardan iftar uyarısı
Uzmanlardan iftar uyarısı
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte iftarda yemeği fazla kaçıran vatandaşlar soluğu Acil Servis´te aldılar. İftardan sonra başlayan yoğunluk sahur vaktine kadar devam etti.
Personel sayısı arttırılmalı
Personel sayısı arttırılmalı
Genel Sağlık-İş Bursa Şubesi Genel Sekreteri Erman Açıkgöz, Türkiye´de 100 bin kişiye 257 ebe ve hemşire düştüğünü belirterek; “Güçlü bir sağlık sistemi için bir an önce yeterli sayıda kadrolu ve güvenceli olarak hemşire istihdam edilmelidir” dedi.
“Ebelere İhtiyacımız Var”
“Ebelere İhtiyacımız Var”
Genel Sağlık-İş Bursa Şubesi Genel Sekreteri Erman Açıkgöz, 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü´nü kutlarken, sezaryen doğumun önüne geçilebilmesi ve normal doğumun teşviki açısından ebelere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu dile getirdi.
Organlarıyla umut oldu
Organlarıyla umut oldu
Çeltikçi yolu üzerinde geçirdiği kazanın ardından beyin kanaması geçiren 61 yaşındaki Ferhat Sönmez, 9 günlük yaşam savaşını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Sönmez´in vasiyeti üzerine organları bağışlanarak, hastalara umut oldu.
Eksikler Düşündürüyor
Eksikler Düşündürüyor
İnegölspor Teknik Direktörü Murat Yoldaş, Bucaspor maçı öncesinde takımda sakatlığı ve rahatsızlığı bulunan 8 oyuncu olduğunu belirtti.
Tarihi Ambulanslar İlgi Odağı Oldu
Tarihi Ambulanslar İlgi Odağı Oldu
1906 yılında kurulan Devlet Hastanesi bünyesinde geçen sene açılan Türkiye´nin ilk sağlık müzesine konulan tarihi ambulanslar, İnegöllülerin gözdesi oldu. Müzeye en son eklenen 1966 model Cadillac marka cankurtaranı görenler anı ölümsüzleştiriyor.
Taban´dan KETEM´e Ziyaret
Taban´dan KETEM´e Ziyaret
Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve yönetim kurulu üyeleri, kanser günü nedeniyle KETEM´i (Kanser Erken Teşhis-Tarama Eğitim Merkezi) ziyaret etti.
İDH Güçlendirilmiş İlçe Hastanesi Olacak
İDH Güçlendirilmiş İlçe Hastanesi Olacak
İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, ilçe hastanelerindeki köklü değişikliklerle merkezin yükünün hafifletileceğini belirterek, İnegöl Devlet Hastanesi´nin de güçlendirilmiş ilçe hastaneleri rolüne uygun olarak çalıştırılacağını vurguladı.
“Hak Ettikleri Cevabı Vereceğiz!”
“Hak Ettikleri Cevabı Vereceğiz!”
Sağlık Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, terörle mücadelenin sonlanmasını isteyen Türk Tabipler Birliği´ni sert sözlerle eleştirdi.
Sağlık-Sen´den ‘Zeytin Dalı´na Destek
Sağlık-Sen´den ‘Zeytin Dalı´na Destek
Sağlık-Sen Bursa ve İnegöl Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, “Sağlık-Sen olarak Zeytin Dalı Harekâtı´nı destekliyor ve cephede savaşan askerlerimizin Allah yardımcıları olsun diyoruz” dedi.
Bu Sandık Geçmişi Geleceğe Taşıyor
Bu Sandık Geçmişi Geleceğe Taşıyor
İnegöl Devlet Hastanesi Müzesi içerisinde bulunan Zaman Sandığı, geçmiş ile gelecek arasında bağ kuracak. 2015 yılında açılan müze içerisinde yer alan ve hastane personeli ile protokol üyelerinin geleceğe bıraktıkları mektuplarını içerisinde bulunduran sandık, 2040 yılında açılacak.
Engelli Kadrosunda Yeşil Pasaport Sorunu
Engelli Kadrosunda Yeşil Pasaport Sorunu
Genel Sağlık İş Sendikası İnegöl ve Bursa Şubesi Başkanı Ercan Işık, engelli kadrosunda istihdam edilen personelin yeşil pasaport alabilme hakkından mahrum kaldığını ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti.
2843 Kişiye Evde Sağlık Hizmeti
2843 Kişiye Evde Sağlık Hizmeti
İnegöl Devlet Hastanesi bünyesinde 2010 yılında faaliyete giren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, 2017 yılında 2 bin 843 hastaya evde hizmet sağladı.
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Sağlık Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis´inde görevli hemşireye yapılan saldırıyı kınayarak, sağlıkta şiddete karşı caydırıcı tedbirler alınması gerektiğini ifade etti.
Taşeron Mağduriyetleri Giderilsin
Taşeron Mağduriyetleri Giderilsin
Sağlık Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, taşeron düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kapsam dışı kalan bazı taşeronlarında yeni KHK ile mağduriyetlerinin giderilmesi gerekir" dedi.
Düzenlemeler Adaletsizlik Getirdi
Düzenlemeler Adaletsizlik Getirdi
Genel Sağlık İş Sendikası Bursa Şubesi Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Erman Açıkgöz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşeronlara yönelik yapılan düzenlemelerin eşitsizlik ve adaletsizliği de beraberinde getirdiğini ifade etti.
“Geri Adım Atmadık, Atmayız”
“Geri Adım Atmadık, Atmayız”
Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve Sağlık-Sen hakkında değerlendirmelerde bulunan Sağlık-Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın sözcüsü Hüseyin Ayın, "Bugüne kadar emanetini yüklendiğimiz çalışanlarımızın hak mücadelesinde hiçbir zaman geri adım atmadık" dedi.
2017 yılı verimli geçti
2017 yılı verimli geçti
Sağlık-Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, 2017 yılının genelde kamu görevlileri, özelde ise sağlık ve sosyal hizmet çalışanları açısından verimli bir şekilde tamamlandığını ifade etti.
Aydın´dan Hizmet Zammı Müjdesi
Aydın´dan Hizmet Zammı Müjdesi
Sağlık Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, 2008 yılı öncesi göreve başlayan radyoloji teknisyenlerine verilmeyen 360 güne 90 gün fiili hizmet zammını yargı yoluyla yeniden kazandıklarını ifade etti.
Sağlıkta Dönüşüm Projesi Başarısız Oldu
Sağlıkta Dönüşüm Projesi Başarısız Oldu
Genel Sağlık İş Sendikası Bursa ve İnegöl Şubesi Başkanı Ercan Işık, sağlıkta dönüşüm projesinin başarısız olduğunu belirterek, hastanelere müracaat sayılarının her yıl katlanarak artarken hekim açığının ise arttığını söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Röportaj Tüm Roportajlar