ORGANLARI UMUT OLACAK
İnegöl’de beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Rus uyruklu yaşlı kadının bazı organları, Bursa`da 3 hastaya umut olacak.
Tarih: 17.3.2015 09:11:08

İnegöl Devlet Hastanesi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen Rus uyruklu L.M.`nin böbrekleri ile karaciğeri geçtiğimiz gece gerçekleştirilen yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

 HASTALAR ORGANLARI BEKLİYORLAR

Başarılı bir operasyonla alınan karaciğer ile 1 böbreğin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan 2 hastaya diğer böbreğin de Acıbadem Hastanesi’nde yatan başka bir hastaya nakledileceği öğrenildi.

 İnegöl Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyona, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Halit Ziya Dündar, ekibi, U.Ü. Tıp Fakültesi Organ Nakli Koordinatörü Ersin Elgin, Acıbadem Bursa Hastanesi`nden Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Denizyolu, ekibi ve İnegöl Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sevda Durmuş katıldı.

 

HBR: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sağlıkta Yıpranma Meclise Geliyor
Sağlıkta Yıpranma Meclise Geliyor
Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, sağlıkta yıpranma konusunun en kısa zamanda meclise geleceği konusunda müjdeler aldıklarını ifade etti.
Yönetmelik İptali Danıştay´a Taşınıyor
Yönetmelik İptali Danıştay´a Taşınıyor
Genel Sağlık-İş Sendikası Bursa ve İnegöl Şube temsilcisi Ercan Işık, okul servis araçları yönetmeliği ile getirilen servis şoförü ve rehber personelin aile hekimlerinden rapor alınmasının istenmesi ile ilgili düzenlemenin iptali için Genel Sağlık İş Sendikasının Danıştay´a dava açtığını belirtti.
İDH´de Spina Bifida Dayanışma Toplantısı
İDH´de Spina Bifida Dayanışma Toplantısı
İnegöl Devlet Hastanesi ve Türkiye Spina Bifida Derneği İnegöl Temsilciği tarafından 25 Ekim Dünya Spina Bifida Günü münasebetinde dayanışma toplantısı düzenlendi.
Acil Servis Doldu Taştı
Acil Servis Doldu Taştı
Kış mevsiminin yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte son günlerde İnegöl´de yaşayan vatandaşlar soğuk algınlığından dolayı hastanelere akın ettiler.
Hastaneye bir ödül daha
Hastaneye bir ödül daha
İnegöl Devlet Hastanesi, Trabzon´da düzenlenen Uluslararası 11. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresine katıldığı projeler ile ödüle layık görüldü.
Şadırvandan Düşüp Yaralandı
Şadırvandan Düşüp Yaralandı
Kemalpaşa Mahallesi´nde yapımı devam eden hayrat çeşmesinin şadırvan çatısından düşen işçi yaralanarak hastanelik oldu.
Anneler Bilinçlendirilecek
Anneler Bilinçlendirilecek
İnegöl Devlet Hastanesi, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında annelere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyecek.
AK Parti´den Sağlıkçılara Ziyaret
AK Parti´den Sağlıkçılara Ziyaret
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Ekim Pazar günü itibariyle İnegöl´de hizmete açılan 112 Acil Servis Hizmetleri 5. noktasını ziyaret ettiler.
Sigaraya Akupunkturlu Çözüm
Sigaraya Akupunkturlu Çözüm
İnegöl Devlet Hastanesi (İDH) Fizik Tedavi Uzmanı, Hacamat ve Akupunktur Tedavisi Uzmanı Dr. Hüseyin Avni Çöl, akupunktur tedavisinin sigarayı bırakmada önemli rol oynadığını belirtti.
Yanlıştan Geri Dönülmeli
Yanlıştan Geri Dönülmeli
Genel-Sağlık İş Bursa Şubesi Eğitim ve Basın,Yayın Sekreteri Erman Açıkgöz, Şehir Hastaneleri sisteminin anlatıldığının aksine milli geliri alıp götüreceğini belirterek yapılan yanlıştan geri dönülmesi gerektiğini belirtti.
Sağlıkçılar “Yıpranma Payı” istiyor
Sağlıkçılar “Yıpranma Payı” istiyor
Sağlık-Sen Bursa İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, sağlık çalışanlarının yıpranma payı alması gerektiğini belirtti.
NAYLON POŞET SAĞLIĞA ZARARLI
NAYLON POŞET SAĞLIĞA ZARARLI
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Naylon poşet hem sağlığımızı, hem de ekosistemi olumsuz yönde tehdit ediyor. naylon poşet kullanımının azaltılması gerekiyor.”dedi.
Rekor muayene
Rekor muayene
10 günlük Kurban Bayramı tatilinde 16 bin 671 hasta tedavi eden İnegöl Devlet Hastanesi, bu rakamla Bursa´da bayramı en yoğun geçiren 2. hastane oldu
Anneler memnun kaldı
Anneler memnun kaldı
Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan "Anne Oteli" uygulamasından İnegöl Devlet Hastanesi´nde 1628 anneye 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verildi.
3+3´e Kapalıyız
3+3´e Kapalıyız
Sağlık-Sen Bursa İl Başkan Yardımcı Hüseyin Aydın, 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu´nun sunduğu 2018 için 3+3, 2019 için 3+3´lük teklife kapalı olduklarını belirterek; “İleri giden Türkiye´nin, geri giden memurları olmak istemiyoruz” dedi.
“Mevzuatları belirleyen hastaneyiz”
“Mevzuatları belirleyen hastaneyiz”
İnegöl Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Hayrettin Göçmen, İnegöl Devlet Hastanesinin artık mevzuata uyan değil, mevzuatları belirleyen hastane olduğunu söyledi.
ADSM´de Kesintisiz Hizmet
ADSM´de Kesintisiz Hizmet
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kesintisiz hizmet sunumu açısından mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Haftasonu ve bayramlar da dâhil olmak üzere 24 saat boyunca halka hizmet verileceği ifade edildi.
73 Bin Kişi Tedavi Oldu
73 Bin Kişi Tedavi Oldu
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, geride kalan 6 aylık süre içerisinde 73 bir kişiye poliklinik hizmeti sundu.
Talepler Ambulansla Gönderildi
Talepler Ambulansla Gönderildi
Sağlık-Sen Bursa Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, 1 Ağustos´ta başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde, sağlık çalışanlarının taleplerini içeren dosyanın ambulansla bakanlığa gönderildiğini söyledi.
“Sağlıklı Dişler Engelsiz Gülüşler”
“Sağlıklı Dişler Engelsiz Gülüşler”
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde geliştirilen “Sağlıklı Dişler Engelsiz Gülüşler” projesi çalışmaları sürüyor.
KBRN Ünitesi Hizmete Girdi
KBRN Ünitesi Hizmete Girdi
İnegöl Devlet Hastanesi´nde yeni açılan ve personel eğitimleri tamamlanan KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer Tehdit) Ünitesi hizmete girdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi