ORGANLARI UMUT OLACAK
İnegöl’de beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Rus uyruklu yaşlı kadının bazı organları, Bursa`da 3 hastaya umut olacak.
Tarih: 17.3.2015 09:11:08

İnegöl Devlet Hastanesi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen Rus uyruklu L.M.`nin böbrekleri ile karaciğeri geçtiğimiz gece gerçekleştirilen yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

 HASTALAR ORGANLARI BEKLİYORLAR

Başarılı bir operasyonla alınan karaciğer ile 1 böbreğin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan 2 hastaya diğer böbreğin de Acıbadem Hastanesi’nde yatan başka bir hastaya nakledileceği öğrenildi.

 İnegöl Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyona, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Halit Ziya Dündar, ekibi, U.Ü. Tıp Fakültesi Organ Nakli Koordinatörü Ersin Elgin, Acıbadem Bursa Hastanesi`nden Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Denizyolu, ekibi ve İnegöl Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sevda Durmuş katıldı.

 

HBR: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DMD için farkındalık çağrısı
DMD için farkındalık çağrısı
Türkiye´de tedavisi bulunmayan bir kas hastalığı olan Duchenne Musküler Distrofi (DMD) için Cuma günü Heykel Mevkiinde etkinlik düzenlenecek.
Acil doldu taştı
Acil doldu taştı
9 gün süren Kurban Bayramı tatilinde İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis bölümüne yaklaşık 15 bin vatandaşın çeşitli sebeplerle başvuruda bulunduğu öğrenildi.
Sağlıklı hayata davet
Sağlıklı hayata davet
Bursa Kanser Derneği ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde İnegöl Belediyesi ile Mobilyacılar Odası katkılarıyla “Sağlıklı Hayata Davet” yürüyüşü düzenlendi.
Hastanenin güvenliği artırıldı
Hastanenin güvenliği artırıldı
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için İçişleri Bakanlığı talimatıyla Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl Devlet Hastanesi´nde de güvenlik önlemleri artırıldı.
Sağlıkta Şiddet Önlenmeli
Sağlıkta Şiddet Önlenmeli
Sağlık Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, sağlıkta şiddet olaylarının önüne geçilebilmesi için toplumsal duyarlılığın artırılması ve cezaların caydırıcı hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
Kanserde Erken Teşhis Önemli
Kanserde Erken Teşhis Önemli
İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal koordinatörlüğünde, KETEM ve Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından ‘Kanserde Erken Teşhisin Önemi´ konusunda toplumsal farkındalığın sağlanması amacıyla İnegöl AVM Cinema Pink sinemalarında film seanslarında tanıtım fragmanı olarak yayımlanırken, vatandaşlara yönelik bilgilendirme amacıyla stant kuruldu.
 “Yıpranma Payı” Talebi
“Yıpranma Payı” Talebi
Sağlık Sen İnegöl ve Bursa Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, “Yıpranma payı tamamı geçmişe dönük verilmeli” dedi.
Mobilyaspor´dan Taban´a Ziyaret
Mobilyaspor´dan Taban´a Ziyaret
Bu sezon yeni kurulan Mobilyaspor´da Başkan Fatih Pal ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret etti.
İnegöl´de Sık Karşılaşılan Meslek Hastalıkları
İnegöl´de Sık Karşılaşılan Meslek Hastalıkları
İş hayatının en yoğun yaşandığı şehirlerden biri olan İnegöl´de özellikle mobilya sektöründe iş hayatının bir dezavantajı olarak meydana gelen çok sayıda sağlık sorunu bulunuyor.
Diş sağlığı merkezi hastane statüsüne dönüştü
Diş sağlığı merkezi hastane statüsüne dönüştü
İnegöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı´nın oluru ile Ağız Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürüldü.
“Bıçak Kemiği Çoktan Geçti”
“Bıçak Kemiği Çoktan Geçti”
Genel Sağlık İş Sendikası Bursa Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Erman Açıkgöz, Şanlıurfa´da hasta yakınları tarafından ağır yaralanan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın´a şifa dileyerek sağlıkta şiddeti “Tüm sözler anlamını yitirmiş, bıçak kemiği çoktan geçmiştir” sözleriyle kınadı.
İnegöl´e yeni sağlık merkezi
İnegöl´e yeni sağlık merkezi
İnegöl Belediyesi´nin yer tahsisi sağladığı Yeni Mahallede hayırsever Sülek ailesi tarafından yapılacak olan İnegöl Zübeyde-İbrahim Sülek Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonunun yapım protokolü, Belediye Başkanlığında düzenlenen törenle imzalandı.
Hastanede “PARDUS” Devrimi
Hastanede “PARDUS” Devrimi
TÜBİTAK-Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) yönetiminde gerçekleştirilen millileştirilmiş işletim sistemi “PARDUS İşletim Sistemi”,İnegöl Devlet Hastanesi´nin tüm birimlerimizde kullanılmaya başlandı.
Onur Şen Alanyurtspor´da
Onur Şen Alanyurtspor´da
Geçtiğimiz sezon Yenicespor´un kalesini koruyan Onur Şen, kendisini Alanyurtspor´a bağlayan sözleşmeye imza attı.
Diş hastanesine hekim takviyesi
Diş hastanesine hekim takviyesi
İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde geçtiğimiz yıl 22 olan hekim sayısı 39´a yükseltildi.
Kan Bağış Kampanyasına Davet
Kan Bağış Kampanyasına Davet
Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şube Başkanı Gündoğdu Arıyürek, 29 Mayıs´ta başlayan Kan Bağışı Kampanyasının 1 Haziran 2018 Cuma günü (bugün) sona ereceğini belirterek Kan Bağışı Kampanyasına İnegöl halkını davet etti.
Uzmanlardan iftar uyarısı
Uzmanlardan iftar uyarısı
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte iftarda yemeği fazla kaçıran vatandaşlar soluğu Acil Servis´te aldılar. İftardan sonra başlayan yoğunluk sahur vaktine kadar devam etti.
Personel sayısı arttırılmalı
Personel sayısı arttırılmalı
Genel Sağlık-İş Bursa Şubesi Genel Sekreteri Erman Açıkgöz, Türkiye´de 100 bin kişiye 257 ebe ve hemşire düştüğünü belirterek; “Güçlü bir sağlık sistemi için bir an önce yeterli sayıda kadrolu ve güvenceli olarak hemşire istihdam edilmelidir” dedi.
“Ebelere İhtiyacımız Var”
“Ebelere İhtiyacımız Var”
Genel Sağlık-İş Bursa Şubesi Genel Sekreteri Erman Açıkgöz, 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü´nü kutlarken, sezaryen doğumun önüne geçilebilmesi ve normal doğumun teşviki açısından ebelere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu dile getirdi.
Organlarıyla umut oldu
Organlarıyla umut oldu
Çeltikçi yolu üzerinde geçirdiği kazanın ardından beyin kanaması geçiren 61 yaşındaki Ferhat Sönmez, 9 günlük yaşam savaşını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Sönmez´in vasiyeti üzerine organları bağışlanarak, hastalara umut oldu.
Eksikler Düşündürüyor
Eksikler Düşündürüyor
İnegölspor Teknik Direktörü Murat Yoldaş, Bucaspor maçı öncesinde takımda sakatlığı ve rahatsızlığı bulunan 8 oyuncu olduğunu belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi