ELEMAN İLANLARI: HİLAL GENÇ ODASI İRTİBAT TEL: 715145 ADİL MOBİLYA İRTİBAT TEL: 7159122 TETRİHOME İRTABAT TEL: 7149796 STARWOOD İRTİBAT: 2943208 ÖZŞİRİN CNC LAZER İRTİBAT: 05325507986 MERT MOBİLYA İRTİBAT: 7111631 SERRA İRTİBAT: 7148780 MOBİLYA MARKETİ İRİTBAT: 7770089 GÜRSAN SANDALYE İRTİBAT: 7185366
ORGANLARI UMUT OLACAK
İnegöl’de beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 65 yaşındaki Rus uyruklu yaşlı kadının bazı organları, Bursa`da 3 hastaya umut olacak.
Tarih: 17.3.2015 09:11:08

İnegöl Devlet Hastanesi yoğun bakımında beyin ölümü gerçekleşen Rus uyruklu L.M.`nin böbrekleri ile karaciğeri geçtiğimiz gece gerçekleştirilen yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu alındı.

 HASTALAR ORGANLARI BEKLİYORLAR

Başarılı bir operasyonla alınan karaciğer ile 1 böbreğin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan 2 hastaya diğer böbreğin de Acıbadem Hastanesi’nde yatan başka bir hastaya nakledileceği öğrenildi.

 İnegöl Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyona, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Uzm. Dr. Halit Ziya Dündar, ekibi, U.Ü. Tıp Fakültesi Organ Nakli Koordinatörü Ersin Elgin, Acıbadem Bursa Hastanesi`nden Dr. Salih Gülten, Dr. Mahmut Esat Denizyolu, ekibi ve İnegöl Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sevda Durmuş katıldı.

 

HBR: Onurhan BAYRAKTAR
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Taşeron Mağduriyetleri Giderilsin
Taşeron Mağduriyetleri Giderilsin
Sağlık Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, taşeron düzenlemesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kapsam dışı kalan bazı taşeronlarında yeni KHK ile mağduriyetlerinin giderilmesi gerekir" dedi.
Düzenlemeler Adaletsizlik Getirdi
Düzenlemeler Adaletsizlik Getirdi
Genel Sağlık İş Sendikası Bursa Şubesi Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Erman Açıkgöz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşeronlara yönelik yapılan düzenlemelerin eşitsizlik ve adaletsizliği de beraberinde getirdiğini ifade etti.
“Geri Adım Atmadık, Atmayız”
“Geri Adım Atmadık, Atmayız”
Sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve Sağlık-Sen hakkında değerlendirmelerde bulunan Sağlık-Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın sözcüsü Hüseyin Ayın, "Bugüne kadar emanetini yüklendiğimiz çalışanlarımızın hak mücadelesinde hiçbir zaman geri adım atmadık" dedi.
2017 yılı verimli geçti
2017 yılı verimli geçti
Sağlık-Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, 2017 yılının genelde kamu görevlileri, özelde ise sağlık ve sosyal hizmet çalışanları açısından verimli bir şekilde tamamlandığını ifade etti.
Aydın´dan Hizmet Zammı Müjdesi
Aydın´dan Hizmet Zammı Müjdesi
Sağlık Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, 2008 yılı öncesi göreve başlayan radyoloji teknisyenlerine verilmeyen 360 güne 90 gün fiili hizmet zammını yargı yoluyla yeniden kazandıklarını ifade etti.
Sağlıkta Dönüşüm Projesi Başarısız Oldu
Sağlıkta Dönüşüm Projesi Başarısız Oldu
Genel Sağlık İş Sendikası Bursa ve İnegöl Şubesi Başkanı Ercan Işık, sağlıkta dönüşüm projesinin başarısız olduğunu belirterek, hastanelere müracaat sayılarının her yıl katlanarak artarken hekim açığının ise arttığını söyledi.
1 Milyon Hasta Tedavi Edildi
1 Milyon Hasta Tedavi Edildi
İnegöl Devlet Hastanesi 2017 yılında, polikliniklerde 613 bin 541, acil servis ve yataklı hizmetlerde ise 421 bin 756 kişi olmak üzere toplamda 1 milyon 35 bin 297 kişiye şifa dağıttı.
İnegöl´ün Sağlık Kadrosu Güçlendi
İnegöl´ün Sağlık Kadrosu Güçlendi
Sağlık Bakanlığı tarafından son aylarda yapılan atamalarda İnegöl Devlet Hastanesi ve İnegöl Diş Hastanesi´ndeki tabip sayısında artış yaşandı.
Düzenleme Mağdurları Kapsamalı
Düzenleme Mağdurları Kapsamalı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca taşeronlara yönelik yapılan düzenlemeyi değerlendiren Sağlık Sen Bursa ve İnegöl Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aydın, düzenlemelerin memnuniyet verici olmakla birlikte, mağdur olan diğer kesimleri de kapsaması gerektiğini ifade etti.
“Cumhurbaşkanımız söz verdi”
“Cumhurbaşkanımız söz verdi”
Yıpranma payının tüm sağlıkçıları kapsaması gerektiğini belirten Sağlık-Sen Bursa ve İnegöl şubeleri basın sözcüsü Hüseyin Aydın, mücadelelerini sonuç alıncaya kadar sürdüreceklerini söyledi.
Göçmen´in süresi uzatıldı
Göçmen´in süresi uzatıldı
Sağlık Bakanlığı Çekirdek Kadro Yönetim Sistemi Atamaları kapsamında 3 yıldan beri görev yapan İnegöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hayrettin Göçmen´in görev süresi uzatıldı.
Diş Hastanesi´nden Rekor Hizmet
Diş Hastanesi´nden Rekor Hizmet
İnegöl Ağız ve Diş Hastanesi Tıbbi Hizmetler Birim Sorumlusu Dt. Hasan Güleryüz, 2017 yılında 143 bin 97 hastaya hizmet verdiklerini açıkladı.
Diş Hekimlerine Kutlama
Diş Hekimlerine Kutlama
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, İnegöl´de ve Türkiye´de çalışan tüm diş hekimlerinin Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutladı.
Sağlıkta Yıpranma Meclise Geliyor
Sağlıkta Yıpranma Meclise Geliyor
Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, sağlıkta yıpranma konusunun en kısa zamanda meclise geleceği konusunda müjdeler aldıklarını ifade etti.
Yönetmelik İptali Danıştay´a Taşınıyor
Yönetmelik İptali Danıştay´a Taşınıyor
Genel Sağlık-İş Sendikası Bursa ve İnegöl Şube temsilcisi Ercan Işık, okul servis araçları yönetmeliği ile getirilen servis şoförü ve rehber personelin aile hekimlerinden rapor alınmasının istenmesi ile ilgili düzenlemenin iptali için Genel Sağlık İş Sendikasının Danıştay´a dava açtığını belirtti.
İDH´de Spina Bifida Dayanışma Toplantısı
İDH´de Spina Bifida Dayanışma Toplantısı
İnegöl Devlet Hastanesi ve Türkiye Spina Bifida Derneği İnegöl Temsilciği tarafından 25 Ekim Dünya Spina Bifida Günü münasebetinde dayanışma toplantısı düzenlendi.
Acil Servis Doldu Taştı
Acil Servis Doldu Taştı
Kış mevsiminin yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte son günlerde İnegöl´de yaşayan vatandaşlar soğuk algınlığından dolayı hastanelere akın ettiler.
Hastaneye bir ödül daha
Hastaneye bir ödül daha
İnegöl Devlet Hastanesi, Trabzon´da düzenlenen Uluslararası 11. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresine katıldığı projeler ile ödüle layık görüldü.
Şadırvandan Düşüp Yaralandı
Şadırvandan Düşüp Yaralandı
Kemalpaşa Mahallesi´nde yapımı devam eden hayrat çeşmesinin şadırvan çatısından düşen işçi yaralanarak hastanelik oldu.
Anneler Bilinçlendirilecek
Anneler Bilinçlendirilecek
İnegöl Devlet Hastanesi, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında annelere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyecek.
AK Parti´den Sağlıkçılara Ziyaret
AK Parti´den Sağlıkçılara Ziyaret
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Ekim Pazar günü itibariyle İnegöl´de hizmete açılan 112 Acil Servis Hizmetleri 5. noktasını ziyaret ettiler.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi